In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tunnustas Porvoo ühisavalduse liikmeskirikute koostööd uue Euroopa kujundamisel
11.03.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Porvoo ühisavalduse 10. aastapäevale pühendatud konverentsist osavõtjatega.

Porvoo ühisavalduse allkirjastamisel 1992. aastal osalenud 12 anglikaani ja luterlikku kirikut on lähtunud põhimõttest, et ristiusu põhisõnumiks ei ole unifitseerimine, vaid erisuste austamine ning selle kaudu osaduse ja terviklikkuse poole püüdlemine.

Väärtustades Porvoo ühisavaldust ja sellest kujunenud protsessi, rõhutas president Rüütel Norra teoloogi Gunvor Lande poolt esile tõstetud aspekte: kiriku identiteet, kiriku võime arendada dialoogi paljukultuurilises ja erinevate religioonidega maailmas ning kiriku missioon kaasaegses maailmas. Riigipea tõdes, et need kolm aspekti on kujunenud põhilisteks ka poliitika teostamisel riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide tasandil, kui asendame mõiste "kirik" riigi või rahvusega. "See asjaolu lubab oletada, et oleme ühiselt sõnastamas meie aja põhiküsimusi, mis omakorda annab lootust, et suudame ühiselt otsida ja leida nendele ka vastuseid," tõdes president.

Oma sõnavõttudes kinnitasid kirikute esindajad, et Porvoo protsess jätkub ning dialoogi soovitakse arendada mitte ainult omavahel, vaid ka teiste suuremate ja väiksemate konfessioonidega üle kogu maailma. Vabariigi President soovis Porvoo ühisavalduse liikmeskirikutele vaimujõudu ja pühendumist selle ülla missiooni täitmisel.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 11. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee