In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President 33. Tartu Maratoni avamisel 10.veebruaril 2002 Otepääl
10.02.2002


Väga lugupeetud sportlased,
korraldajad,
külalised


Maailm on ülimalt kirev ning mitmekesine nagu mosaiik. Sport on selles mosaiigis üks silmapaistvamaid kilde. Spordialade hulk ja erilisus avab inimvõimete laia spektri miljonite inimeste ees. Võidupärja võib saada 10 sekundiga, kuid võib saada ka pikki tunde kestva ülima pingutusega.

Maratonipingutus on läinud ajalukku kui võidusõnumi tooja kangelastegu. Eks olegi võit spordis omamoodi kangelastegu, kuid tähtsam on olla osaline selles imelises vaatemängus. Austust väärivad kõik osavõtjad, kelle panus peale spordile atraktiivsuse lisamise, on panus ka oma vaimsesse ja füüsilisse tervisesse. Spordielus pulbitsev emotsioonide ja kannatuste karussell õilistab hinge ja karastab keha.

Kehakultuur on see osa spordist, kus ühiskond tervisespordi, laste- ja noortespordi kaudu kasvatab uut põlvkonda. Mõistagi on meie soov, et iga uus põlvkond oskaks lugu pidada tervetest väärtushinnangutest, oleks haritud ja oskaks arvestada teistega, tunneks ennast hästi, sest ta on terve, edukas ning tal on perekonna toetus.

Spordipublik ei erine milleski kontserdipublikust, kui ta on valmis oma ootustele vastavat emotsionaalset elamust saama. Ei maratoni ega kontserti pole ilma publikuta mõtet tehagi. Tahangi seepärast tänast suurehulgalist publikut kiita. Siinkohal harmoneeruvadki kultuur ja sport, täiustamaks inimest tema igakülgses arengus.

Teie, osavõtjad 24 riigist, olete pikaks pingutuseks valmis. Te olete oma maa parimad ja oma maa sõnumitoojad siin põhjamaises Eestis, kes võõrustab maailma pikamaasõitjaid kuulsal Tartu Maratonil. Tänu teile saame nautida ülevat vaatepilti tuhandete suusatajatega inimjõest, kus igaüks üritab anda endast parim pikkade tundide jooksul kuni finišini. Suurimad võitjad ongi need, kes end ise proovile pannes võistlusmaa läbinud.

Soovin teile kõigile jõudu maratoni läbimiseks.


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee