In English

Kõned
Ava print vaates

Vabariigi President Eesti olümpiavõitjate vastuvõtul 27. veebruaril 2006 Vabaduse väljakul
27.02.2006


Austatud olümpiakangelased!
Head õnnitlejad!

Eesti on tõusnud maailma juhtivaks suusariigiks. Torino olümpial saavutatud kolme esikohaga jõudsime absoluutarvestuses tippriikide sekka. Kuid suhtarv, mis näitab elaniku kohta võidetud kuldmedaleid, annab Eestile suveräänse liidrikoha.

Täpsema arvestuse kohaselt saavutasime me Torinos siiski vähemalt seitse suurt võitu. Lisaks kolmele esikohale murdmaarajal andsid need olümpiamängud nii noortele kui vanadele tugeva impulsi end kehaliselt arendada ja lisasid armastust suusatamise vastu. See oli kindlasti neljas võit. Kristina, Andruse ja Jaagu olümpiasõidud õhutasid tegutsema, nii et pärast iga võistlust täitusid poed suusavarustuse ostjatest ning müük suurenes hüppeliselt.

Peale harrastussuusatajate said kindlasti tuhanded noored sportlased indu rohkem harjutada ja iseenda medalivõitude poole püüelda. Pean seda Eesti viiendaks suureks võiduks Torino talimängudelt. Siin on meie olümpiasangarite eeskuju hindamatu väärtusega.

Suusatajad teavad, et saavutatud edumaa võib kergesti sulada, kui end distantsil lõdvaks lased. Nii on see ka muudel tegevusaladel - ikka tuleb püsivalt pingutada, et edu käest ei kaoks. Ma usun, et Mati Alaver ja Anatoli Šmigun on näidanud kõigi elualade esindajatele, kuidas võib pühendunud ja süsteemse tööga saavutada väga suurt edu. See on kasulik õppetund, aga ühtlasi ka meie ühine kuues võit.

Aitäh olümpialastele! Tänu teile sai meie rahvas tunda suurt võidurõõmu ja uhkustunnet. Ent seegi pole veel kõik. Seitsmendaks, ehk kõige olulisemaks võiduks loen suuremat teotahet ja ühtekuuluvust rahvana, mida neil päevil kogesime. Suur tänu teile kõigi nende hindamatute võitude eest!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee