In English

Kõned
Ava print vaates

Vabariigi President pidulikul tseremoonial “Eesti tänab” 22. veebruaril 2006 kell 11 Kadrioru lossis
22.02.2006


Austatud teenetemärkide kavalerid,

õnnitlen teid Eesti riigi kõrge tunnustuse puhul!

Riigi teenetemärk on tänuavaldus pühendumise eest oma ideaalidele ja rahvale. Eesti Vabariigi 88. aastapäeva künnisel ja iseseisvuse taastamise 15. aastal täname ning austame inimesi, kes on oma tegevusega aidanud edendada demokraatlikku riiki, mis “peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade”.

Eesti riik avaldab samuti tänu oma toetajatele välisriikides, kes rasketel aegadel ja läbi paljude aastate on käitunud nagu tõelised sõbrad. Mul on väga hea meel, et teid on nii palju!

Kõrge autasu pälvinute hulgas on häid õpetajaid ja tuntud teadlasi, suurepäraseid loojaid ja silmapaistvaid sportlasi. Te olete õpetanud meie lapsi, olnud neile heaks eeskujuks, viinud Eesti nime maailma ning tõestanud, et eesti keelel ja kultuuril on tulevikku.

Teie seas on tublisid omavalitsus- ja riigiametnikke, kirikutegelasi, õigusemõistjaid, ajakirjanikke ning majanduselu edendajaid. Tänu teie igapäevasele tööle muutub Eesti riik üha usaldusväärsemaks ja kindlamaks koduks oma rahvale.

Ei ole tähtis, millist tööd te teete või olete teinud. Tähtis on see, et olete seda teinud südamega. Aitäh teile selle eest!

Õnnitlen teid kõiki Eesti Vabariigi 88. aastapäeva puhul ning soovin rahulolu oma tööst ja riigist!


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee