In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas visiiti Harjumaal
09.08.2006


President ja proua Rüütel jätkasid täna töövisiiti Harjumaal, kus nad kohtusid kohalikega, külastasid asutusi, ettevõtteid ja turismiobjekte.

Täna hommikul tutvusid riigipea ja proua Rüütel Vabadusvõitluse muuseumiga Lagedil ja klaasitehasega AS Klaasimeister Kosel.

Seejärel osales Vabariigi President Kõue Rahva Majale nurgakivi panemisel ja kohtus sealsete elanikega. Riigipea sõnul poleks eestlased kujunenud rahvaks ja loonud oma riiki, kui külades poleks kantud pidevalt edasi meie traditsioone ning ainult külaelu jätkudes suudame ka edaspidi rahvana kestma jääda.

President ja proua Rüütel lõunastasid Habja, Kõue ja Paunküla külaseltside liikmetega, kellega räägiti külaseltside tähtsusest ühistegevuse ja kultuuri hoidjatena.

Pärastlõunal külastas riigipea Harjumaa teenetemärgi kavaleri Olaf Gunnar Schmeidt´i dendroparki ja Jõelähtme Golfikeskust.

Seejärel tutvus presidendipaar Viimsi uue koolimajaga Haabneemes ja Leppneeme sadamaga, kus külavanem Arvi Piirsalu rääkis väikesadamate probleemidest ja ühenduse pidamisest väikesaartega. President Rüütli sõnul tuleb väikesaarte probleemidele kindlasti tähelepanu pöörata, et elu väikesaartel saaks jätkuda.

Harjumaa visiidi lõpetuseks külastasid Vabariigi President ja proua Rüütel Viimsi Püha Jaakobi kirikut ja Viimsi vabaõhumuuseumi.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 9. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee