In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President Harjumaal
08.08.2006


President ja proua Rüütel alustasid täna töövisiiti Harjumaal, kus nad kohtuvad kohalikega, külastavad asutusi, ettevõtteid ja turismiobjekte.

Täna hommikul kohtus riigipea Harjumaa maavalitsuses Harju maavanema Värner Lootsmanni ja maavalitsuse töötajatega, kes andsid üleavaate Harjumaa arengutest ja tulevikuväljavaadetest. Pikemalt räägiti valdade elanikkonna suurenemisest ja sellega seonduvast, teede ja raudteede ümbersõitude ehitamisest ning ettevõtluse arengust.

Vabariigi Presidendi sõnul on Harjumaal teistest maakondadest avaramad võimalused, mistõttu Harjumaa saab ja peab näitama teistele eeskuju. President Rüütel soovitas Harjumaal soodustada kõrgtehnoloogiliste ettevõtete rajamist, sest need on keskkonnasõbralikumad ja efektiivsemad.

Edasi sõitsid president ja proua Rüütel Põhja-Eesti häirekeskusesse, kus Päästeameti peadirektor Mati Raidma tutvustas Eesti päästeteenistuse ülesehitust ja häirekeskuse juhataja Janek Laev andis ülevaate keskuse tööst. Vabariigi Presidendi sõnul on tal heameel, et kodanikud töötavad koos päästeteenistusega, sest see näitab, et Eestis on tugev kodanikutunne.

Järgmiseks külastasid Vabariigi President ja proua Rüütel Sauet, kus nad käisid lasteaias "Midrimaa" ja AS Paulig Baltic maitseainete tehases.

Seejärel tutvus presidendipaar Harjumaa muuseumi püsiekspositsiooniga ja Laitse mõisaga.

Pärastlõunal külastasid riigipea ja proua Rüütel skulptor Tauno Kangro ateljeed, tutvusid Nissi kooli ehitusega ja mahetootmistaluga AS Saidafarm.

Riigipea asetas ka pärja Vabadussõjas langenute mälestusmärgi jalamile Nissil.

Homme hommikul külastab president Rüütel Vabadusvõitluse muuseumit Lagedil, klaasitehast AS Klaasimeister, osaleb Kõue Rahva Majale nurgakivi panemisel ja kohtub sealsete elanikega ning kohtub Habja, Kõue ja Paunküla külaseltside liikmetega.

Pärastlõunal külastab riigipea Harjumaa teenetemärgi kavaleri Olaf Gunnar Schmeidt´i dendroparki ja Jõelähtme Golfikeskust ning tutvub Viimsi uue koolimajaga Haabneemes, Leppneeme sadama, Viimsi Püha Jaakobi kiriku ja Viimsi vabaõhumuuseumiga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 8. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee