In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas töövisiiti Hiiumaal
27.07.2006


President ja proua Rüütel jätkasid täna töövisiiti Hiiumaale, kus nad külastasid Suuremõisa mõisakompleksi ning tutvusid Hiiumaa ettevõtluse ja kohaliku eluga.

Eile õhtul avas president Rüütel Läänemere saarte noorte spordimängud. Avakõnes lausus Vabariigi President, et noored sportlased on külalislahkel Hiiumaal oma kodusaare saadikud, selle omapära, tavade ja kultuuri kandjad, kes peaksid täitma oma saadikukohustusi uhkusega.

Hommikul lõi riigipea naela Tubala vaia, et tähistada Kõpu Majaka Fondi kaudu Hiiumaa kultuurile tehtud annetust. Seejärel külastasid president ja proua Rüütel Suuremõisa tehnikumi, põhikooli, spordihoonet ja noortekeskust, kus Pühalepa abivallavanem Ene Kustala, Suuremõisa põhikooli direktor Ene Urman ja Suuremõisa tehnikumi direktor Endel Lepisto tutvustasid Suuremõisa lossi ja rääkisid sealsest arendusprojektist.

Seejärel tutvusid Vabariigi President ja proua Rüütel Vaemla villavabriku, Käina kiriku ja vallamaja, Orjaku sadama, Dagen Hausi puhkemaja ja Kuriste kirikuga. President Rüütel avaldas heameelt, et Hiiumaa on nii tugevalt arenenud ja omab häid eeldusi ka edaspidiseks arenguks ning kiitis nähtud ettevõtteid kohaliku kultuuri ja traditsiooni hoidmise eest.

Hiiumaalt sõidavad Vabariigi President ja proua Rüütel Saaremaale, kus riigipea annab homme Panga külale üle külalipu. President ja proua Rüütel külastavad ka Kuressaare ooperipäevi.

29. ja 30. juulil osaleb president Rüütel Saaremaal Eesti Looduskaitse Seltsi 40. aastapäeval ja üleriigilisel kokkutulekul.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 27. juulil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee