In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Romano Prodiga
28.11.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna pärastlõunal Brüsselis Euroopa Komisjoni presidendi Romano Prodi ja Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Günter Verheugeniga, kellega vesteldi Euroopa Liidu laienemise teemadel.

President pööras kõige enam tähelepanu põllumajanduse ja keskkonna küsimustele. Muuhulgas tõstatas president piimakvoodi ja teravilja baassaagikuse suurendamise ning otsetoetuse üleminekuaja pikkuse küsimuse. Samuti rõhutas president vajadust põllumajanduse otsetoetusi suurendada. Rääkides metsloomade arvukusest, avaldas president arvamust, et karude ja ilveste kaitsmine ja küttimine peaksid jääma Eesti pädevusse.

Romano Prodi tundis huvi Eesti avaliku arvamuse ja Euroopa Liiduga liitumise referendumi vastu. President Rüütel avaldas veendumust, et Eesti taotluste arvestamine Euroopa Liidu poolt mõjutab kindlasti referendumi tulemust.

Romano Prodi hinnangul on läbirääkimised olnud pingelised. Ta avaldas siiski lootust, et nii nagu varasematelgi läbirääkimistel Euroopa Liidu ajaloos, jõutakse nüüdki juba Kopenhaageni tippkohtumiseks mõlemat poolt rahuldava tulemuseni.

Hommikupoolikul kohtus Eesti riigipea Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee presidendi Roger Brieschiga. President Rüütel andis ülevaate liitumiskõneluste käigust ja veel lahtiolevatest küsimustest ning rääkis Eesti regionaalarengust ja sotsiaalsetest probleemidest. Veel arutati koostöövõimalusi kodanikeühiskonna tugevdamiseks ja arendamiseks Eestis ning kolmanda sektori rolli Euroopa Liidu tutvustamisel Eesti inimestele.

Veebruaris 2002 loodi Euroopa Liidu ja Eesti Ühine Nõuandekomitee, mis nüüdseks on koos käinud kaks korda. Kolmas kohtumine toimub 2003. aasta mais Narvas.

Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee on nõuandev kogu, kus kodanikuühiskonna organisatsioonid ja ühendused saavad oma arvamust väljendada Euroopa Liidu tasandil. Komitee põhiülesandeks on kodanikuühiskonna panuse suurendamine Euroopa Liidu ettevõtmistesse.

President Rüütel jõuab tagasi Tallinnasse täna südaööl.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee