In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Itaalia Senati esimehega
22.11.2002


President Arnold Rüütel arutas täna ennelõunal Roomas Itaalia parlamendi ülemkoja, Senati esimehe Marcello Peraga Eesti ja Itaalia suhete tuleviku küsimusi.

Kohtumise algul õnnitles Senati esimees president Rüütlit talle eile Napolis omistatud audoktori tiitli puhul. "Olen alati imetlenud teie isiklikku rolli Eesti iseseisvuse taastamisel ja rahvusvaheliste suhete arendamisel," ütles senaator Pera. Ta kinnitas, et Eestile kuulub Itaalia igakülgne toetus.

Nii Eesti riigipea kui Senati esimees väljendasid usku, et Eesti eesseisev liitumine NATOga ja loodetavasti peatselt ka Euroopa Liiduga loob uusi võimalusi Eesti ja Itaalia suhete arengus ning avardab nii kaubandus- kui kultuurikontakte. Mõlemalt poolelt avaldati heameelt vastastikuste koolitusprogrammide, eriti aga keeleõppe edenemise üle. President Rüütel rõhutas: "Kultuur on tugevaim materjal sillaehituseks kahe maa vahel."

Euroopa tulevikust rääkides peatuti jutuajamisel Kaliningradi ja Euroopa Liidu kujunemise küsimustel. President Rüütli hinnangul on suurepärane, et kandidaatriigid on kaasatud Euroopa Liidu tuleviku küsimuste arutamisse, lõppotsused tuleks aga tasakaalustatud arengu huvides langetada ühiselt peale laienemist.

Senaator Marcello Pera väljendas lootust, et rahvusparlamendid omandavad Euroopa Liidus senisest olulisema rolli. Ühtlasi tunnustas ta tihenevat koostööd Eesti ja Itaalia parlamentide ning nende komisjonide vahel.

Kohtumine leidis aset Itaalia Senati hoone samas ruumis, kus 1948. aastal kirjutati alla Itaalia Vabariigi konstitutsioonile.

Täna keskpäeval külastab president Rüütel Püha Birgitta kloostrit ning kohtub Birgitiinide Ordu ülema ema Teklaga. Pealelõunal lahkub riigipea Roomast ning lendab Vilniusesse, kus homme seisab ees kohtumine USA ja Balti riikide presidentidega.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee