In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus prints Charles'iga
13.11.2002


President Arnold Rüütel kohtus St James'i palees Wales'i prints Charles'igaTöövisiidil Suurbritannias kohtus president Arnold Rüütel täna pealelõunal St James'i palees Wales'i prints Charles'iga, kes huvitus Eesti ettevalmistustest liitumiseks Euroopa Liidu ja NATOga. Eesti riigipea märkis, et 2% suuruse kaitsekulutuste osakaaluga SKP-st suudab Eesti viia oma kaitsevõime vajalikule tasemele.

Rääkides maaelu tulevikust Euroopa Liidus leidsid nii Eesti riigipea kui ka Briti troonipärija, et head väljavaated on mahepõllundusel ja perefarmidel. Prints Charles rõhutas, et Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika võiks ennekõike silmas pidada maaelu sotsiaalseid ja kultuurilisi aspekte, väärtustades nii teatud elulaadi.

Kavandatust pikemaks kujunenud kohtumise lõpul kinkis president Rüütel prints Charles'ile Eesti kirikuid tutvustava raamatu.

Rahvusvahelise Turismimessi Eesti paviljoni külastamine

Täna hommikupoolikul käis president Rüütel rahvusvahelisel turismimessil, kus külastas Eesti stendi ning kohtus Londoni Eesti Majas Briti-Eesti assotsiatsiooni liikmete ja kohalike eestlastega.

Täna hilisõhtul jõuab president tagasi Tallinna.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee