In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis kätte noore teadlase preemia
04.11.2002


Arvutiteadlane Ahto Buldas sai president Arnold Rüütlilt kätte noore teadlase preemiaArvutiteadlane Ahto Buldas sai president Arnold Rüütlilt täna pealelõunal Kadriorus kätte noore teadlase preemia, mille talle hiljuti lõppenud konkursil omistas sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu.

40 000 krooni suuruse preemia kätteandmisele olid palutud ka füüsik Tanel Käämbre, biomeedik Vallo Volke ja keemik Ivo Leito, kes pälvisid 18 konkureerinud teadlase seas samuti kõrgeid tunnustuspunkte.

President avaldas heameelt rohke osavõtu üle konkursist, mis näitab ta sõnul teaduse laia kandepinda meie ühiskonnas ning paljude noorte pühendumist teadusele. Nii riigipea kui preemia asutanud majandusmees Toomas Luman rõhutasid vajadust luua teadusjärelkasvule Eestis soodsam tegevusruum.

Ahto Buldase töö ajatembelduse teoreetilistest alustest on suunatud usaldatava elektroonilise dokumentatsiooni tekitamisele ja pika aja jooksul säilitamisele. Noor teadlane on pälvinud juba ülemaailmset tähelepanu. Ta on 42 teaduspublikatsiooni ja 18 teadusliku artikli autor, töötab Tallinna Tehnikaülikoolis andmeturbe professorina ja Tartu Ülikoolis teoreetilise informaatika dotsendina.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 4. novembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee