In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Leedu suursaadiku volikirja
31.10.2002


President Arnold Rüütel kohtus Leedu uue erakorralise ja täievolilise suursaadikuga Eesti Vabariigis Antanas VinkusegaPresident Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Leedu uue erakorralise ja täievolilise suursaadikuga Eesti Vabariigis Antanas Vinkusega, kes andis Eesti riigipeale üle oma volikirja.

President Rüütel tõstis esile Eesti ja Leedu suhteid, mis iseseisvuse taastamisest alates on andnud väga väärtuslikke tulemusi. "Mul on siiralt hea meel, et Balti riigid käivad valitud teed koos, toetavad üksteist ja on oma taotlustes edukad. Samamoodi peame oma rolli nägema ka tulevikus. Euroopa Liidu ja NATO liikmetena ootavad meid uued väljakutsed. Koos peame mõtlema tasakaalustatud ühise julgeoleku- ja majandusruumi arendamisele kogu regioonis," ütles president.

Leedu suursaadiku sõnul on Leedu alati imetlenud Eesti kiiret integreerumist Euroopasse. Samuti tunnustas suursaadik Vinkus Eesti hiljutist kohalike valimiste läbiviimist, mis Leedul seisab ees 22. detsembril. Suursaadik kordas Leedu riigipea kutset Eesti presidendile kohtuda pärast Praha tippkohtumist Vilniuses.

Leedu suursaadik Antanas Vinkus ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 31. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee