In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on ringsõidul Lääne-Virumaal
23.10.2002


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna hommikul kahepäevast töövisiiti Lääne-Virumaal.

Vajangu ettevõtjad ja vabatahtliku tuletõrje ühingu liikmed näitasid presidendipaarile rahvamaja, mis kavatsetakse omal jõul tulevaks jaanipäevaks korda teha. President kiitis Vajangu seltsielu ja ettevõtlikkust, tänu millele saab korda ka enam kui 70aastane seltsimaja.

Järgnenud kohtumisel Tamsalu linnavalitsuses arutles riigipea koos Lääne-Virumaa ühisomavalitsuse juhatusega omavalitsusliidu rolli üle. Ühisomavalitsuse juhi, Tamsalu linnapea Urmas Tamme hinnangul kasvab Euroopa Liidus omavalitsusliitude osatähtsus ning ka Eestis on vaja seadustada nende positsioon. President nõustus sellega, nagu ka omavalitsusjuhtide arvamusega, et kasvama peaks nende sõnaõigus riigieelarve vahendite jaotamisel ning eelarve tuginegu rohkem analüüsile kui erakondlikele eelistustele.

Mart Lepiku Kaarli talus kohtus president lisaks pererahvale Väike-Maarja valla juhtide ning ettevõtjatega. Mõttevahetuses pooldasid võõrustajad euroopalikku suhtumist talupidamisse kui elulaadi, mistõttu seda ka toetatakse. Eestis levinud hoiak, nagu ei erineks põllumajandus milleski muudest majandusharudest, pole Väike-Maarja ettevõtjate arvates õigustatud.

Mõdrikul Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis tervitas riigipead rektor Helle Noorväli, kelle kursusetöid Eesti Põllumajandusakadeemia üliõpilasena oli tollane rektor Arnold Rüütel juhendanud. President tundis tudengitega vesteldes huvi, miks on nad valinud just selle kõrgkooli. Sagedamini toodi põhjuseks Mõdrikul pakutav hea haridus, lähedus kodule ja traditsioon - samas on õppinud ka paljude tänaste tudengite vanemad. Tuhande õppuriga kool pakub ka täiendõppe võimalust ja suhtleb tihedalt piirkonna tööandjatega. President tunnustas kooli läbimõeldud ja tulevikku suunatud tegutsemist, millel on oluline regionaalpoliitiline lisamõõde.

Õhtupoolikul jutles riigipea Palasi küla kiigeplatsile lõkke äärde kogunenud inimestega külaliikumisest ja kodukaunistamisest, mille eest Palasi pälvis tänavu presidendilt auhinna. Rõõmustavana märkas president, et metsade vahel paiknevas külas on endale kodu rajanud hulk noori peresid.

Õhtul seisab riigipeal ees veel kahe ettevõtte külastus ja mõttevahetus Lääne-Virumaa ärimeestega. Ringsõidu eesmärk ongi tutvuda ettevõtlus- ja koolitusvõimalustega ning ettevõtjate ja kohaliku omavalitsuse koostööga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. oktoobril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee