In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on Valgamaal
23.09.2002


President ja pr Ingrid Rüütel Tõrva GümnaasiumisPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna kahepäevast ringsõitu Valgamaal Põdrala vallast.
Tiiu ja Ants Tauli talus võttis peremees külalisi vastu torupillimänguga omavalmistatud instrumendil. Vallavanem Aivar Uibu tõstis Tauli torupilli-talu esile kui rahvakultuuri hoidjana ja turismi edendajana. President andis sellisele tegevusele traditsioonilise talutootmise kõrval väga kõrge hinnangu: "Rahvuslike väärtuste hoidmine on otsekui kasvatada seemnevilja, mida seejärel ka kaugemates piirkondades külvata."

Tõrva Gümnaasiumis tutvusid president ja proua Ingrid Rüütel kooli arengukava, Valgamaa hariduskorralduse ja –investeeringutega. Nagu märkis maavanem Rein Randver, peab haridusobjektide rajamist käsitlema kindlasti strateegilise investeeringuna, ning sellest lähtudes ka riigieelarve eelistused seadma. Riigipea pidi veenduma, et seda põhimõtet ei ole järgitud Tõrva Gümnaasiumi juurdeehituse rahastamisel.

Hummuli valla Puide talus andis peremees Mati Nurm presidendile ülevaate, kuidas Eesti oludes on võimalik efektiivselt teravilja toota ja kõrgeid saake saada. Taluniku sõnul pole see kerge, sest harimata naaberpõldudelt leviv tuulekaer võib kergesti hävitada seemnekasvataja töö. Seadus peaks omanikku kohustama oma põllumaad harima või kasutamiseks välja rentima, oli taluniku ettepanek. Hummuli vallajuhid rääkisid kvalifitseeritud tööjõu nappusest maapiirkonnas. Sama mure oli Valgamaa ettevõtjatel, kellega president ja proua Ingrid Rüütel pealelõunal Sangaste lossis vestlesid.

President tutvus Otepää suusamuuseumigaÕhtupoolikul kohtus presidendipaar Otepää omavalitsusjuhtidega ning käis koos nendega kirikus, suusamuuseumis ja Eesti lipu toas. President istutas Otepää kiriku aeda tamme. Tehvandi suusamuuseumis vestles president suusatajate Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Raul Olle ja Aivar Rehemaaga ning tundis huvi, mida on treeningtingimuste parandamiseks Otepääl veel teha. Tutvunud seejärel Otepää Gümnaasiumiga, sõitis presidendipaar Pühajärvele, kus puhkekodu omanik Tiit Vähi andis ülevaate puhekeskuse arenguplaanidest.

Homme jätkab riigipea tutvumisreisi Valgamaaga, külastades maakonna tööstusettevõtteid.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee