In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Jätkub Vabariigi Presidendi riigivisiit Ungaris
13.09.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel ning neid saatev ametlik, äri- ja pressidelegatsioon jätkasid täna riigivisiiti Ungari Vabariigis väljasõiduga Kecskemétisse.

Kecskeméti raekojas kohtusid külalised linnapea Gábor Szécsiga, kes tutvustas oma linna tänapäeva ja ajalugu. President Rüütel märkis, et Kecskémeti huvitav minevik ja kiire tänane areng olid põhjused, miks riigivisiidi käigus sooviti just selle linnaga tutvuda. ''Selle paigaga on seotud ungari rahva suurkuju Zoltàn Kodàly, kelle looming ulatub kaugele väljapoole rahvuskultuuri piire. Tema muusikast ja õpetusest on saanud osa ka Eesti muusikaelu,'' ütles Eesti riigipea. Ühtlasi tõstis ta esile viljakat koostööd Eesti ja Ungari, sealhulgas Kecskeméti, kõrgkoolide vahel. President avaldas lootust, et sama tihedaks kujunevad tulevikus ka majandussidemed.

Järgnevalt külastasid presidendipaar ja delegatsioonid Zoltàn Kodàly Muusikainstituuti, kus kuulasid ka helilooja rahvamuusikatöötlusi. Proua Ingrid Rüütel kinkis instituudile laserplaadi tema enda poolt kogutud eesti rahvamuusikaga. Ennelõunal külastati Ungari rahvakunsti muuseumi ja pealelõunal tutvuti Bugacis maaeluga. Õhtul korraldavad president Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel vastuvõtu Ungari presidendi Ferenc Mádli ja proua Alma Mádli auks laeval Budapest.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 13. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee