In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkab riigivisiiti Ungaris
12.09.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid riigivisiidi teist päeva Ungari Vabariigis kohtumisega peaminister Péter Medgyessyga. Jutuajamisel käsitleti ettevalmistusi astumiseks Euroopa Liitu ja kahe riigi majandussuhete tihendamise võimalusi.

President Rüütli hinnangul vajavad kiiresti kasvava majandusega ja peatselt loodetavasti ühise turuga hõlmatud Euroopa Liidu kandidaatriigid täiendavaid arengustiimuleid. Ühe niisuguse võiks tema sõnul pakkuda Via Baltica logistiliselt väljaarendatud pikendus kuni Musta mereni. Niisugune magistraaltee seoks Läänemere äärsed riigid Vahe-Euroopaga ja ka Musta mere äärsete riikidega ja annaks uut hingamist nii nende maade tootjatele kui ka paljudele teenindavatele ettevõtetele olgu siis transiidi, logistika või kaubanduse vallast, märkis president Rüütel. Lisaks tooks niisugune ühendustöö maadesse, mida ta läbib ka uusi turiste ja investoreid.

Ungari peaminister pidas ideed kindlasti ellu rakendamist väärivaks ja soovis seda tutvustada ka oma kolleegidele naaberriikidest.

Pärast kohtumist Ungari peaministriga sõitsid Vabariigi President, proua Ingrid Rüütel ning neid saatvad ametlik, äri- ja pressidelegatsioon muuseumrongiga Idaekspress Egerisse. Rongisõidul vestles Eesti riigipea Ungari põllumajandusministeeriumi, siseministeeriumi ja keskkonnaministeeriumi töötajatega Ungari regionaalarengu, maaelu ja põllumajanduse probleemidest.

Egeris tervitas Eesti riigipead linnapea Imre Nagy ning president Rüütel esines linnavolikogu ees lühikese kõnega, kus tehtud viited eestlaste ja madjarite kokkupuute punktidele kinnitasid, et lisaks hõimusidemetele ühendab meie rahvaid ka ajalugu.

Jalutuskäigul Egeris tutvuti ajaloolise linnasüdamega, astuti sisse raamatukogusse ja veinikeldrisse.

Riigivisiit jätkub homme Kecskemétis.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 12. septembril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee