In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus põllumajandusministriga
14.08.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Kadriorus põllumajandusminister Jaanus Marrandiga. Kohtumisel osalesid ka põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai ning põllumajandustootjate esindajad Kalev Kreegipuu, Ilmar Haak, Toomas Paur, Kaur Nurm, Arno Sild ja Jaak Kõiv.

Kohtumise keskseteks teemadeks kujunesid Euroopa Liidu põllumajandusläbirääkimised ning Eesti piimatootmise probleemid. Vabariigi President ja minister Marrandi leidsid, et Euroopa maaelu toetusrahade kasutamine peab toetama elu maapiirkondades, kus põllumajandusliku tootmise arendamist täiendab mittepõllumajanduslike töökohtade loomine. Euroopa Liidu toetusrahade tõhusaks kasutamiseks peab Eesti olema aktiivne oma maaelustrateegia väljatöötamisel. Minister Marrandi nentis, et tuleb kaaluda ühistute kui põllumajandustootjate omaabiorganisatsioonide toetamise võimalust.

Väikepiimatootjate esindajad esitasid oma ettepanekud Vabariigi Presidendile ja ministrile. Minister kinnitas, et piimatootmises on esmane piima kvaliteet ning et väikepiimatootjate suhtes tuleb olla paindlik. Ühiselt tõdeti, et nii suur- kui väiketootjatel tuleb leida oma turunišš.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee