In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Läti president lahkus Saaremaalt
07.08.2002


Läti president Vaira Vike-Freiberga lõpetas täna keskpäeval töövisiidi Saaremaal ning, jätnud Kuressaare lennuväljal hüvasti president Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütliga, lendas koos abikaasa Imants Freibergsi ja teiste saatjatega tagasi Riiga.

Täna hommikupoolikul külastati Roomassaare sadamat, kust kolonel Aare Evisalu viis presidendid piirivalvelaeval "Kõu" Kuressaare lahele. Seejärel tehti tutvumissõit ka Lindaliini AS kiirlaevaga "Linda Express", mis juhatuse esimehe Enn Rohula teate kohaselt on üks võimalik alus reisiliikluse avamiseks Kuressaare ja Riia vahel perspektiiviga pikendada liini Helsingi ja Stockholmini. President Vike-Freiberga pidas ideed riikidevahelisest laevaühendusest suurepäraseks.

Oma ringsõidu kokkuvõtteks ütles Läti riigipea, et omakultuuri au sees hoidvad saarlased pakkusid talle väga meeldivaid elamusi ning muljetavaldav on ka Saaremaa imekaunis loodus. Naaberriigi presidendile esmaspäevast tänaseni Saaremaad tutvustanud president Rüütel hindas samuti kordaläinuks nii ringsõitu kui ka omavahelisi töökõnelusi.

"Lisaks võimaluste kaalumisele, kuidas tihendada Eesti ja Läti kontakte ja ühendada jõupingutusi sarnaste eesmärkide saavutamiseks, kõnelesime Läti presidendiga ka hädavajalikest sammudest ühenduses NATO ja Euroopa Liiduga," märkis Eesti riigipea kokkuvõtvalt Saaremaal lõppenud visiidi kohta.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee