In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Kaks presidenti on ringsõidul Saaremaal
06.08.2002


Läti president Vaira Vike-Freiberga jätkas täna koos abikaasa Imants Freibergsi ning Eesti Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütliga visiiti Saaremaal ja Muhumaal.

Ennelõunal külastati Kaarmas Peeter-Pauli kirikut ja maalinna ning käidi Kaali meteoriidikraatri juures. Läti president ja ta saatjad huvitusid Kaali koolis avatud käsitöönäitusest, osalevad kohalikud käsitöömeistrid kinkisid president Vike-Freibergale kampsuni. Kaali trahteris imetlesid külalised kohalike seppade valmistatud sepismööblit ja maitsesid koduõlut.

Muhumaal käidi Koguva küla muuseumis, kus presidente tervitas muuseumis direktor Alviine Schmuul. Seejärel pakkusid Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel külalistele lõunasöögi Pädaste mõisas. Muhus väisati ka jaanalinnukasvandust Nautses, oma talu tegevusest andsid ülevaate Elmet ja Helene Erik.

Õhtupoolikul külastati Laugu klaasikoda, kus kunstik Peeter Rudaši juhendamisel proovis ka president Rüütel klaasi puhuda. Õhtul osalesid presidendid ja nende saatjad Kuressaares VIII Kammermuusikafestivali avakontserdil. Seejärel korraldab Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi kahe presidendi auks vastuvõtu.

Läti presidendi visiit Saaremaale lõpeb homme keskpäeval.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. augustil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee