In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis ordeni parun von Buxhoevedenile
20.06.2002


President Arnold Rüütel andis parun Volker von Buxhoevedenile kätte Maarjamaa Risti V klassi ordeniPresident Arnold Rüütel andis täna õhtul Kadriorus parun Volker von Buxhoevedenile kätte Maarjamaa Risti V klassi ordeni. Parun von Buxhoeveden pälvis kõrge riikliku autasu Eestile osutatud teenete eest.

"Eestil on põhjust teid tänada selle eest, et olete suure pühendumusega aidanud Eestit Euroopale tagasi võita. Oli aeg, mil taasiseseisvunud Eestil ei olnud veel oma saatkonda Belgias. Teie olite see, kes siis meie välisesindusele külalislahkust pakkus. Tegite seda sõbralikust südamest ja omakasupüüdmatult. Hiljem olete Baltisaksa Kultuuriseltsi ja Eesti Arhivaaride Ühingu kaudu edendanud Saksa-Eesti kultuurisuhteid. Teie artiklid Eestist räägivad selget keelt Teie suurest kiindumusest Eesti vastu," tunnustas president Volker von Buxhoevedeni teeneid.

Volker v. Buxhoeveden pärineb Liivi- ja Eestimaa kuulsast suguvõsast, kes on seotud siinsete aladega juba sajandeid. Vastne ordenikavaler on olnud kaaskirjastaja mitmele Eestit tutvustavale raamatule, kujundanud näitusi ja kirjutanud maailma juhtivatesse turismiajakirjadesse artikleid Eesti kohta. Nagu ta täna oma tänukõnes presidendile ütles, on ta kõike seda teinud oma perekonna traditsioone järgides

"Minu jaoks ei saa olla kõrgemat autasu kui Maarjamaa Risti orden," kinnitas parun von Buxhoeveden, viidates oma esiisa piiskop Alberti tegevusele. "Sellega sulgub kaar, mis ulatub keskajast tänapäeva."

Parun Volker von Buxhoeveden on sündinud 1941. aastal Litzmannstadtis Saksamaal, 1966. aastal lõpetas õpingud Kieli ja Hamburgi kunstiülikoolides kujunduskunstniku ja graafikuna. Alates 1974. aastast tegutseb vabakutselise kunstnikuna ning on Eestiga koostööd tegeva Belgia firma Esticom kaasomanik.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee