In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President promoveeriti Helsingis audoktoriks
07.06.2002


President Arnold Rüütel on tänasest Helsingi Ülikooli audoktor.

Kuue aasta tagant toimuval pidulikul promoveerimistalitusel Helsingi Ülikooli põllu- ja metsamajandusteaduskonnas olid täna tähelepanu keskmes kaheksa audoktorit: lisaks Eesti presidendile dr Arnold Rüütlile emeriitprofessor Bernard Stanton Cornelli ülikoolist USAst, prof Ahmed El-Houri Ahmed Khartumi ülikoolist jt. Audoktorite kõrval promoveeris teaduskond kuue aasta vältel teaduskraadi kaitsnud doktorid ja magistrid ning pidas meeles 50 aastat tagasi doktoriks saanud nn rõõmudoktoreid.

Eesti riigipead tutvustati promoveerimistseremoonial kauaaegse ja viljaka põllumajandusteadlasena, kes tänu oma teadmistele ja kogemustele suudab riigi presidendina parimal viisil oma rahvast teenida. Audoktorite väärikuse ja vaheda mõistuse kinnituseks andis promootor neile üle silindri ja mõõga.

Ülikooli aulast suundus üliõpilaste, õppejõudude ja külaliste rongkäik Helsingi Toomkirikusse, kus nelja tunni pikkune promoveerimistseremoonia jätkus jumalateenistusega.

Õhtul toimub Rahvusooperis pidulik õhtusöök, kus audoktorite nimel peab kõne Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel. Kolm päeva vältav promoveerimistalitus lõpeb homme balliga üliõpilasmajas.Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee