In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi kultuuripreemiad anti kätte
03.06.2002


Vasakult: Hill Kulu, Krista Sildoja, proua Ingrid Rüütel, Tõnu KõrvitsProua Ingrid Rüütel andis täna Kadriorus kätte Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu preemia Tõnu Kõrvitsale ja Krista Sildojale.

Presidendi Kultuurirahastu nõukogu otsustas 20. mail omistada helilooja Tõnu Kõrvitsale ettevõtja Toomas Lumani poolt asutatud noore kultuuritegelase preemia kõrge professionaalse taseme eest. Samuti tõsteti esile tema teoste prestiižseid ettekandeid Pariisis, Kopenhaagenis, Montrealis, Lüneburgis jm. Preemia suurus oli 40 000 krooni.

Rahvamuusik Krista Sildoja pälvis Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu preemia kui Viljandi Kultuurikolledži õppejõud, rahvamuusika õppetooli arendaja, rahvamuusika uurija ja kirjastaja. Krista Sildoja on ka silmapaistev rahvamuusika interpreet viiulil ja hiiu-rootsi kandlel. Preemia suurus oli 30 000 krooni.

Proua Ingrid Rüütel avaldas preemiate üleandmisel heameelt, et Eestis sirgub üha uusi tippheliloojaid ja -muusikuid ning nende tegevust toetavad omamaised ettevõtjad.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 3. juunil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee