In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales teadlaste ümarlauas
22.05.2002


President Arnold Rüütel võttis täna osa Läänemeremaade teadlaste ümarlauast, kus arutati põllumajanduspoliitikate kooskõlastamist sotsiaalse, majandusliku ja keskkonnakaitselise jätkusuutlikkusega.

President pidas ümarlaua avaettekande, milles käsitles Eesti põllu- ja metsamajanduse ning keskkonnakaitse põhiprobleeme viimase 15 aasta jooksul. Samuti prognoosis riigipea arenguvõimalusi nimetatud valdkondades eeloleval kümnendil. Muuhulgas rõhutas president vajadust ühitada loodushoid mahetootmise põhimõtetega, et säilitada eestlastele südamelähedast kultuurmaastikku - puisniite, kadastikke jts.

President Rüütli ettepanek leidis ümarlauas osalenute toetuse. Nad tegid ettepaneku, et Eesti riigipea asuks juhtima vastava Euroopa Liidu programmi väljatöötamist ning ideed tutvustataks ka septembris Eestis toimuval Euroopa põllumajanduskongressil.

Euroopa Liidu vastavat projekti ettevalmistavas ümarlauas on siiani osalenud Rootsi, Saksa, Poola, Leedu ja Eesti teadlased, edaspidi kaasatakse korraldava Lundi Ülikooli ettepanekul veel teisigi Läänemeremaid. Seekordse arutelu valmistas ette Rahvusliku Arengu ja Koostöö Instituut. Järgmine ümarlaud koguneb septembris Poznanis.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee