In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas veredoonoreid
22.05.2002


President Arnold Rüütel avaldas sügavat lugupidamist ja tunnustust Eesti veredoonoritele. Homme tähistatava ülemaailmse veredoonorite päeva puhul pöördus riigipea vereandjate poole tänuavaldusega.

"Et oma vere loovutamise hinnaga päästa elusid, selleks on vaja ohvrimeelset südant. Kahjuks on ajal, mil omakasupüüdmatult üllas käitumine on üsna ootamatu, samamoodi ootamatu ka hool kaaskodanike pärast ja aukartus elu ees. Kuid õnneks pole abivalmidus ja ühtekuuluvustunne Eestist siiski kadunud. Seda kinnitavad igal aastal need 30 000 inimest, kes annavad doonorivere vajajatele abi. Nende üllas käitumine väärib sügavaimat lugupidamist ja tänu," tunnustas president.

Iseseisvuspäeval tänas Vabariigi President 12 veredoonorit kõrgete riiklike autasudega. Ada Hurt, Nadežda Jürgenson, Rita Niinemäe, Ants Reinart, Hilme Tamman ja Karl Täht pälvisid Eesti Punase Risti IV klassi ordeni. Vereandjad Vladimir Ahermaa, Leida Laan, Toivo Mäelt, Lev Rattšek, Voldemar Savva ja Kalle Tammsaar said presidendilt Eesti Punase Risti V klassi ordeni.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee