In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Sloveenia ja Maroko suursaadiku
16.05.2002


Sloveenia Vabariigi suursaadik pr. Darja Bavdaž Kuret andis üle volikirjad president Arnold RüütlilePresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadriorus vastu Sloveenia Vabariigi suursaadiku pr. Darja Bavdaž Kuret'i, kes oli saabunud üle andma oma volikirja.

President leidis sarnasusi nii Eesti ja Sloveenia ajaloolistes püüdlustes kui ka strateegilistes eesmärkides. "Oleme kaks väiksemate hulka kuuluvat Euroopa riiki ja rahvast, kelle huvides on koostööl ja integratsioonil põhineva demokraatliku Euroopa tuleviku kujundamine," märkis president.

Nagu Eesti jaoks, on ka Sloveeniale käesolev aasta oluliste otsuste ja tähendusrikaste protsesside aasta, kus areng toimub mitte enam kuude, vaid lausa nädalate lõikes. Seda ennekõike Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumise protsessis, rõhutas president ja lisas: "Mul on väga hea meel, et Eesti ja Sloveenia käivad seda teed koos, toetavad üksteist ja on oma taotlustes edukad."

Maroko Kuningriigi suursaadik Menouar Alem abikaasaga ja president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütlile andis täna Kadriorus oma volikirja üle ka Maroko Kuningriigi suursaadik Menouar Alem.

Volikirja vastuvõtmisel tegi president põgusa tagasivaate Eesti ja Maroko pikaajalistele suhetele. "Maroko on üks selliseid paiku Aafrika mandril, mis juba ammu eestlaste tähelepanu köitnud, olnud inspireerivaks reisi- ja puhkusesihiks paljudele eesti kultuuri suurkujudele. Eesti graafika klassiku Eduard Viiralti mitmed kuulsad tööd on loodud Marrakešis Marokos," meenutas riigipea.

Tänapäeval väärivad Eesti ja Maroko kahepoolsed kaubandus-, majandus- ja kultuurisidemed presidendi sõnul kindlasti arendamist, nii nagu ka suhete diapasoon Vahemere-äärsete riikidega.
Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 16. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee