In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President on idapiiril
07.05.2002


President Arnold Rüütel ja Piirivalveameti peadirektor Harry HeinPresident Arnold Rüütel alustas Eesti Vabariigi idapiiri ülevaatuse teist päeva Mehikoorma kordonist, kuhu olid riigipead tervitama tulnud teiste hulgas ka kohaliku põhikooli lapsed.

Et jätkata Peipsi piirivalve piirkonnaga tutvumist asusid Vabariigi President koos saatjatega Mehikoormast kaatritele ja sõitsid Piirisaarele, kus tutvusid radarvaatluspostiga ning vestlesid kohalike piirivalvurite ja vallajuhtidega.

Peipsi piirivalve piirkonnas kogetu kokkuvõttes märkis Vabariigi President, et piirivalvurid teevad oma töö kindlameelselt, hoolimata vahendite piiratustest ja kehvapoolsetest olmetingimustest. Piirkonna ülem major Pokkinen tõi esile vajaduse uuendada Peipsi järvel piirivalve käsutuses olevaid ujuvvahendeid. Päästefunktsioonide paremaks täimiseks oleks lisaks kiirkaatritele vaja ka teist hõljukit.

Piirivalve vajadused võttis kokku Piirivalveameti peadirektor Harry Hein: "Et hakata tulevikus toimima Euroopa Liidu piirina, tuleb suurendada piirivalve isikkoosseisu ning parandada selle väljaõpet, samuti ajakohastada valvetehnikat ja töötajate olmetingimusi." Piirivalve ei ole Heina sõnul juba 3 aastat saanud investeeringuid.

Edasi suundus president Arnold Rüütel Värskasse, et tänase päeva jooksul jätkata Euroopa Liidu tulevase välispiiriga tutvumist Kagu piirivalve piirkonnas.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 7. mail 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee