In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis Arvo Kuddole Riigivapi IV klassi ordeni
23.04.2002


President Arnold Rüütel andis täna Kadrioru presidendilossis oma 4. veebruari 2002 otsusega Riigivapi IV klassi ordeni Arvo Kuddole.

Arvo Kuddo oli aastail 1990-1992 Edgar Savisaare valitsuses sotsiaalminister ja Tiit Vähi valitsuses tööminister. Praegu töötab rahvastikuteadlane Kuddo Maailmapangas.

Professor Arvo Kuddo rääkis presidendile Eestis läbi viidud uuringust "Sotsiaaltoetuste efektiivsus ja mõju tööjõupakkumisele", mis käsitleb sotsiaaltoetuste jagamist ja leibkondade erinevate sissetulekute põhjal uuritud vaesuspiiri Eestis. Uuringust selgus, et Eestis elab vaesuses 15,5 % peredest. Kuddo nimetas olukorda, kus vaesus hakkab tootma vaesust, ehk vaestest perekondadest lastel on väga raske väljuda sellest sotsiaalsest grupist, kuhu kuuluvad nende vanemad, ohtlikuks tendentsiks. Samas kinnitas professor Kuddo, et selles vallas praegu tehtavad sotsiaaluuringud on rahvusvahelisel tasemel ning on oluliseks eelduseks õigete sotsiaalpoliitiliste otsustuste tegemisel tulevikuks.

Vabariigi President Arnold Rüütel tänas professor Arvo Kuddot selle töö eest mida ta on teinud ning soovis jõudu ja vastupidavust tema praeguses vastutusrikkas töös Maailmapangas.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 23. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee