In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Korea Väliskaubanduse Assotsiatsiooni presidendiga
22.04.2002


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Korea Väliskaubanduse Assotsiatsiooni (Korea International Trade Association - KITA) presidendi Jae-Chul Kimiga.

Kohtumisel räägiti kahe riigi majandussuhete ja -kontaktide arendamisest. Tõdeti ühiselt, et Eesti ja Korea seni tagasihoidlikul majanduskoostööl on head perspektiivid. Selle üheks tõestuseks on täna hommikul sõlmitud Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Korea Väliskaubanduse Assotsiatsiooni vaheline koostööleping.

Nii president Rüütel kui ka Jae-Chul Kim tõdesid, et riike ühendab enam ühiste väärtuste olemasolu kui geograafiline lähedus.

Jae-Chul Kim hindas heaks võimaluseks kaubanduse suurendamisel sadamate olemasolu. KITA president kiitis Eesti head infotehnoloogilist arengut ja nimetas seda üheks koostöövõimaluseks. Vabariigi President avaldas lootust, et Jae-Chul Kimi visiit Eestisse loob eeltingimused edasisteks kontaktideks.

Jae-Chul Kimi sõnul esindab Korea Väliskaubanduse Assotsiatsioon üle 85 000 ettevõtte, mis toodavad 99 % Korea ekspordist. Assotsiatsioon toetab nii kodu- kui ka välismaiseid ettevõtteid eesmärgiga parandada infrastruktuuri, arendada rahvusvahelist kaubanduskoostööd ja koolitada rahvusvahelisi kaubandusspetsialiste.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee