In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kuulutas välja valimisseaduse
17.04.2002


President Arnold Rüütel kuulutas täna pärastlõunal välja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse.

President Arnold Rüütel konsulteeris enne seaduse väljakuulutamist nii Riigikogus esindatud parteide kui ka kohalike omavalitsuste esindajatega, keda uus seadus puudutab kõige otsesemalt.

Kõik osapooled möönsid, et see on loomulik jätk nendele poliitilistele protsessidele, mis on Eestit taasiseseisvuse ajal iseloomustanud. Teisalt oli ka arvamusi, et uus seadus võiks kehtima hakata 2005. aastast, mis võimaldaks üleminekut uuendatud valimissüsteemile paremini ette valmistada. Samas on suur enamus eile Vabariigi Presidendi juurde kogunenud omavalitsustegelastest juba erakonnastunud ning see protsess on kohalike volikogude liikmete hulgas praegu süvenemas. Riigikogus 27. märtsil 2002 suure häälteenamusega vastu võetud seadus süvendab Eestis esindusdemokraatiat, mis iseloomustab pea kõiki parlamentaarseid riike.

President Arnold Rüütel tõdes, et ühiskonnasisese sidususe kasv on oluliseks eelduseks kokkulepete saavutamisel Eesti riigi ja rahva seisukohalt olulistes küsimustes ning suurendaks vastutust tehtud otsuste eest. Jääb ainult loota, et Eestis tugevneks ka kolmas sektor ja kujuneks oluliseks partneriks ühisotsuste kujundamisel, märkis riigipea.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee