In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja noore kultuuritegelase preemia
08.04.2002


Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu poolt välja antav noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas.

Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad jt., samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus); loomingulise tegevuse kirjeldus; vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovitus.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid saadetakse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule (Weizenbergi 39, 15050 Tallinn). Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 3. mai 2002 (ka postitempel).

40 000 krooni suurust preemiat hakatakse välja andma igal kevadel. Noore kultuuritegelase preemiat rahastab kultuurirahastu nõukogu liige ettevõtja Toomas Luman.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 8. aprillil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee