In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

President lõpetas ringsõidu Eestis
28.03.2002


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel pöördusid täna pealelõunal tagasi ringsõidult Kesk- ja Lõuna-Eestisse, olles külastanud Jõgevamaad, Tartut, Võrumaad ja Pärnut.

Täna hommikupoolikul oli presidendil Pärnus kohtumine Pärnumaa omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega, kes tõstatasid küsimuse omavalitsuste finantseerimisest pikaajaliste kokkulepete alusel riigiga. Peeti ka vajalikuks Euroopa Liidu poolt pakutud põllumajanduskvootide suurendamist Eestile ning Eesti-poolset paremat valmisolekut Euroopa Liidu toetussummade kasutamiseks.

President nõustus Pärnu maavanema Toomas Kivimägi arvamusega sellest, et öise ja päevase elektrihinna suhe peaks olema pikaajaliselt määratletud, nii et tarbijad võiksid teha põhjendatud investeeringuid.

Presidet Rüütel laiendas viimast mõtet regionaalsele arengule ja omavalitsuste võimalusele seda suunata - seegi peaks toimuma pikaajalise ja tasakaalustatud kava alusel.

Taastusravikeskuse Estonia uue hoone avamisel märkis riigipea, et riik peaks enam vahendeid kasutama oma elanike tervise hoidmiseks ja parandamiseks. Ühe ideena pakkus president välja, et niisuguses hästivarustatud keskuses peaksid riigi toetusel oma tervist saama kontrollida tulevased emad ja pärast lapse sündi peaks ema saama koos perega seal puhata.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee