In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tähtsustab regionaalset koostööd
21.03.2002


President Arnold Rüütel lendab reede hommikul Vilniusesse, et arutada Läti presidendi Vaira Vike-Freiberga, Leedu presidendi Valdas Adamkuse ja Poola presidendi Aleksander Kwasniewskiga julgeolekupoliitikat Läänemere regioonis ning Balti riikide kaitsealast koostööd.

Sama teema seotuna NATO laienemisega oli kõneluste keskmes ka president Rüütli äsjalõppenud riigivisiidil Poolas, kus president Kwasniewski väljendas kindlat toetust Balti riikide vastuvõtmisele NATOsse eeloleval sügisel.

Enne ärasõitu Vilniusesse märkis president Rüütel, et piirkonna ühishuvide jõulisemaks väljendamiseks on väga oluline tihendada koostööd nii Balti riikide vahel kui Läänemere regioonis. Ühishuvid hõlmavad riigipea hinnangul nii julgeoleku- kui majanduspoliitikat, aga ka kultuuri-, haridus- ja teadusküsimusi. Et majandussuundumused viitavad põhja-lõuna telje osatähtsuse suurenemisele, siis püüab Eesti arendada suhteid nii Põhjamaade kui ka lõuna pool paiknevate Vahe-Euroopa riikidega. Lisaks sarnasele ajaloolisele pärandile seovad meid viimastega ka ühtmoodi pürgimused Euroopa Liidu ja NATO suunas, märkis president.

Mai alguses saavad Eesti, Läti ja Leedu riigipea Prahas kokku Tšehhi Vabariigi presidendi Vaclav Haveliga.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 21. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee