In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kutsus üles tihedamale ärisuhtlemisele
19.03.2002


Poolas riigivisiidil viibiv president Arnold Rüütel sõitis täna hommikul Varssavist Bialystokki, kus avas keskpäeval Poola-Eesti majandusfoorumi. Tervituskõnes kutsus president otsima ja kasutama neid eeliseid, mis on Eestil ja Podlaskie vojevoodkonnal omavaheliseks suhtlemiseks. "Usun, et Eesti ja Podlaskie ettevõtetel on mitmeid võimalusi vastastikuseks kauplemiseks. Eesti kaudu saab Poola ettevõtja viia oma tooteid põhjaturule, Poola kaudu Eesti ettevõtja oma tooteid lõuna suunas," märkis president. "Samas on piirialadel tihti probleemiks, et paljud sõidavad sealt läbi, kuid vähesed peatuvad. Eestlased teavad Bialystoki nime, kuid enamus on seda näinud vaid autoaknast teel Varssavisse ja kaugemale, Lääne-Euroopasse. Mitmed Eesti ja Poola piirkonnad on turistide poolt veel avastamata, kuigi ilusa looduse poolest meenutab Podlaskie mulle kodumaad."

President nimetas kaubavahetuse ja turismi tuiksoonteks transpordi koridore ja nii nagu eilses loengus Varssavi Tehnikaülikoolis, rõhutas ta ka majandusfoorumil esinedes, et just Via Baltica siluks teed uutele ärikontaktidele.

Pronar-Narewi traktoritehas, mida president pealelõunal väisab, on hea näide majandusalasest koostööst kahe maa ettevõtjate vahel. Firma kasutab Mõisakülas tootetud ekskavaatori detaile, tema partner Eestis AS ET Mõisaküla tahab aga meie turul müüki panna Pronar traktori.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 19. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee