In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Taani peaministriga
28.02.2002


President Arnold Rüütel ja Taani peaminister Anders Fogh RasmussenPresident Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Kadriorus Taani peaministri Anders Fogh Rasmusseniga. Jutuajamine keskendus Euroopa Liidu laienemisele ning Eesti ja teiste Balti riikide võimalikule ühinemisele NATO-ga.

Eesti riigipea avaldas lootust, et seni lahtised küsimused läbirääkimistel Euroopa Liiduga õnnestub peatselt lahendada ning sel aastal liitumiskõnelused lõpetada. Peaminister Rasmussen väljendas optimismi läbirääkimiste eduka lõppemise suhtes just sel ajal, kui Taani on aasta teisel poolel EL-i eesistujariik. Samuti märkis peaminister, et Taani toetab täielikult Eesti ja teiste Balti riikide vastuvõtmist NATO-sse tänavu sügisel.

Jutuajamisel puudutati samuti Euroopa Liidu ühtset põllumajanduspoliitikat ning põllumajanduse toetamist EL-is ning keskkonnasäästliku tootmise eeliskohtlemise vajalikkust.

President Rüütel ja peaminister Rasmussen rääkisid ka Eesti ja Taani sidemetest nii kaugemas kui lähiajaloos ning avaldasid lootust, et kahe riigi suhted muutuvad senisest veelgi tihedamaks.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 28. veebruaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee