In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hakkab välja andma noore kultuuritegelase preemiat
06.03.2002


Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu juhataja Alar Ojalo ja ärimees Toomas Luman kirjutasid täna Kadriorus alla kokkuleppele noore kultuuritegelase preemia asutamiseks.

Preemiat rahastab Toomas Luman ja annab välja kultuurirahastu. Preemia suuruseks on 40 000 krooni, seda antakse välja kord aastas ja konkurss esimesele preemiale kuulutatakse välja aprilli esimesel nädalal. Preemia võivad pälvida Eesti noored kultuuriinimesed, kelle saavutused on leidnud tunnustust või kelle looming ja tegevus on oluliselt kaasa aidanud meie kultuuri tutvustamisele maailmas.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu on koos Toomas Lumaniga andnud kaks korda välja noore teadlase preemiat, mille on saanud molekulaarbioloog Priit Kogerman ja farmakoloog Allen Kaasik.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu on presidendi algatatud sihtasutus, mis koondab üksikisikute, ettevõtete, organisatsioonide ja ühenduste rahalisi annetusi kultuuri-, haridus- ja teadusalase tegevuse toetamiseks Eestis. Kultuurirahastu tegevust kavandab ja juhib nõukogu. Nõukogu esimeheks valiti Indrek Neivelt ja nõukogu liikmed on Georg Bogatkin, Erki Holmberg, Jaan Kaplinski, Toomas Luman ja Peeter Vähi.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 6. märtsil 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee