In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Soome toetab Eestit läbirääkimistel Euroopa Liiduga
24.01.2002


Täna pärastlõunal kohtus Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel oma ühepäevase töövisiidi raames Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneniga.

Kohtumisel andis Eesti riigipea Soome presidendi palvel ülevaate uue valitsuskoalitsiooni formeerumisest Eestis avaldades heameelt selle üle, et kõik Riigikogus esindatud erakonnad on valitsuse vahetusse suhtunud konstruktiivselt ning et uus valitsuskoalitsioon on sündinud sisuliselt päevadega. Mõlemad presidendid väljendasid rahulolu selle üle, et uus ametisse astuv valitsus jätkab Eesti seniseid välispoliitilisi prioriteete ning on lubanud omalt poolt teha kõik selleks, et Eesti läbirääkimised Euroopa Liiduga saavad positiivse lõpplahenduse käesoleva aasta jooksul.

Soome Vabariigi president Tarja Halonen huvitus Eesti põlevkivienergeetika problemaatikast, eriti selle sotsiaalsetest aspektidest.

Soome riigipea rõhutas, et Euroopa Liiduga ei ühine valitsused vaid rahvad ja riigid. President Halonen kinnitas Soome jätkuvat toetust Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga esimeste liitujate hulgas.

Õhtul esineb Eesti Vabariigi president loenguga Paasikivi ja Tuglase Seltside ühisel kõnekoosolekul Helsingi ülikooli aulas.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee