In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soomes töötavate eestlastega
24.01.2002


President Arnold Rüütel on ühepäevasel külaskäigul Soomes. Hommikupoolikul vestles ta naaberriigis töötavate silmapaistvate eestlastega. Kohtumisel osalesid Helsingi Ülikooli Biotehnoloogia Instituudi direktor Mart Saarma, Elcoteqi juhatuse liige Ilmar Petersen ja Nordea Panga asepresident Henri Malvet.

Riigipea huvitus kahe hõimurahva tippintelligentsi suhtlemisest. Kontaktid on kahjuks harvemad ja pinnapealsemad, kui asjaosalised seda soovivad ja kõrvalseisjad ehk ette kujutavad, nentis dr Saarma. Tema hinnangul tuleks eeskätt teadusalast koostööd tihendada, sest väikerahval ei ole kõigil aladel välja panna tippspetsialiste. Soome ja Rootsi sidemed selles vallas on märksa tõhusamad - seda suuresti tänu valitsuste toetusele.

President Rüütli küsimusele, millal pöörduvad koju tagasi inimesed, kes läinud end teostama väljapoole sünnimaad, vastas akadeemik Saarma, et tema pole kunagi Eestist lahkunud. Küll aga teeb oma tööd ja omandab kogemusi seal, kus selleks on soodsamad tingimused.

Kohtumisel Soome Panga juhtidega tundis president Rüütel huvi, milline oli Euroopa rahaliiduga ühinemise ja euro käibeletuleku mõju. Keskpanga president Matti Vanhala jt pangajuhid kinnitasid, et üleminek sujus Soomes tõrgeteta ega toonud kaasa hindade arvestatavat tõusu.

Seejärel külastas riigipea Helsingi Ülikooli soome-ugri keelte õppetooli ja raamatukogu ning Tuglase Seltsi.

Õhtupoolikul toimub Soome presidendi Tarja Haloneni ja Eesti presidendi Arnold Rüütli kohtumine.

Täna õhtul peab president Rüütel loengu Paasikivi Seltsi ja Tuglase Seltsi korraldataval kõnekoosolekul Helsingi Ülikoolis, kus teeb teatavaks Eesti riiklikud ja rahvuslikud prioriteedid nii lähiaastatel kui kestvalt.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. jaanuaril 2002


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee