In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Pakistani Islamivabariigi suursaadiku
20.12.2001


Pakistani suursaadik Shahid A. Kamal ja president Arnold RüütelPresident Arnold Rüütel võttis täna keskpäeval Kadrioru presidendilossis vastu Pakistani erakorralise ja täievolilise suursaadiku Shahid A. Kamali, kes tuli oma volikirja üle andma.

President ütles kohtumisel, et Eesti ja Pakistani suhted ei ole küll väga pikaajalised, kuid nad on arenenud sõbralikult ja teineteise huve austades ning avaldas veendumust, et uue suursaadiku ametisse asumisega arenevad stabiilselt kulgenud Eesti-Pakistani suhted veelgi.

President avaldas tunnustust Pakistani toetava rolli ja põhimõttekindla suhtumise eest terrorismivastases võitluses. Konfliktide ja kannatuste ärahoidmine globaliseeruvas maailmas on kahtlemata eesmärk, mille poole ühiselt püüdleme, ütles president Rüütel.

Vabariigi President rõhutas Eesti ja Pakistani kahepoolsete kaubandus-, majandus - ja kultuurisidemete edasise arendamise vajadust. Suursaadiku sõnul on hea koostööpotentsiaal olemas tekstiili- ja nahatööstuse ning biotehnoloogia valdkonnas.


Presidendi kantselei pressiteenistus
Kadriorus 20. detsembril 2001


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee