In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus maavanematega
04.10.2006


President Rüütel kohtus kolmapäeval Kadriorus maavanematega ning tänas neid senise koostöö eest.

Kohtumisel tõdeti, et praegune omavalitsuskorraldus vajaks tõsist ülevaatamist, et selgemalt Eestis järgida euroopalikku subsidiaarsusprintsiipi ning jagu saada murettegevast tsentraliseerumise süvenemisest. Samuti leiti, et avalike teenuste valdkonnas toimub riigipoolne kokkuhoiupoliitika tihti vastava piirkonna elanike arvel. President Rüütel toonitas, et nendes küsimustes oleks oluline paremini tundma õppida Soome positiivseid kogemusi.

Maavanemate nimel tänas Rapla maavanem Tõnis Blank ametist lahkuvat riigipead meeldiva koostöö eest ning öeldes, et president Rüütel on olnud kadaka kombel saarlaslikult sitke ja vastupidav, andis üle maavanemate kingitusena kolm kaunist kadakataime.

Riigipea võttis kolmapäeval vastu ka Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimehe Jaan Otsa. Vabariigi President on Eesti Meestelaulu Seltsi patroon. President Rüütel nimetas kohtumisel märkimisväärseks tõika, et Eestis on ühtekokku 95 poistekoori, samas kui Soomes või Rootsis on neid tosin korda vähem. “Meeste- ja poistelaul suudab pakkuda sellist organiseerumisvormi, mis kasvatab tublisid, pereväärtusi ja õiguskorda hindavaid ning kodumaad armastavaid mehi. Eesti Meestelaulu Selts saab olla õigusega uhke 18 aasta jooksul saavutatu üle,” ütles president Rüütel.

Vabariigi President kohtus kolmapäeva õhtul veel Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatusega, eesotsas juhatuse esimehe Toomas Lumaniga.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 4. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee