In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Kuninganna Elizabeth II külastab Eestit 19. ja 20. oktoobril
03.10.2006


Kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog on Vabariigi Presidendi kutsel riigivisiidil Eestis 19. ja 20. oktoobril.

Tema Majesteedi riigivisiit on ajaloolise tähendusega - Suurbritannia riigipea külastab Eestit esmakordselt. Visiit rõhutab Ühendkuningriigi ja Eesti Vabariigi vahelisi pikaajalisi ja tihedaid sidemeid, mis said väärika nurgakivi juba ühises võitluses Vabadussõja päevil. Kahe riigi suhted puudutavad kõige erinevamaid valdkondi, sealhulgas koostööd NATO ja Euroopa Liidu raames.

Neljapäeval, 19. oktoobril toimub pidulik vastuvõtutseremoonia Vabariigi Presidendi Kantselei hoone ees ja kohtumine Vabariigi Presidendiga. Õhtul osalevad kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog Briti suursaadiku poolt korraldataval kontserdil ja vastuvõtul Kumus. Vabariigi President koos abikaasaga annab kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi auks piduliku õhusöögi.

20. oktoobril leiab aset mälestushetk Eesti Meremuuseumi seinal asuva Kuningliku Mereväe mälestustahvli ees, seejärel kohtuvad kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsog Eesti rahvaga Raekoja platsil, kus toimub vabaõhukontsert "Eesti laulab".

Riigivisiidi lõpetavad Tallinna vanasadamas aset leidev Eesti ja Briti ajaloolisele ning tänapäevasele kaitsekoostööle pühendatud sõjaväeline auavaldus ning sealsamas järgnev lahkumistseremoonia.

Kuninganna Elizabeth II ja Edinburgh hertsog külastavad enne Eestit Leedu Vabariiki ja Läti Vabariiki.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 3. oktoobril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee