In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Maailma Energeetikanõukogu täidesaatva assamblee lõputseremoonial
07.09.2006


President Rüütel osales täna Maailma Energeetikanõukogu täidesaatva assamblee lõputseremoonial Kadrioru Kunstimuuseumi aias.

Tervituses märkis Vabariigi President, et Maailma Energeetikanõukogu roll on erakordselt ulatuslik ja nüüdisajal üha olulisem, sest tänane maailm otsib vastust küsimusele, kuidas edasi. “Tuleb leida tee, kuidas tagada energiaressursside kättesaadavus maailma igas paigas, säilitades seejuures elamisväärse looduskeskkonna ja planeedi jätkusuutliku arengu. Teie sellesuunaline senine töö ja tulevikukavad sisendavad optimismi,” kõneles president Rüütel.

“Globaalseid ülesandeid saab ja peabki lahendama koos. Traditsiooniliste kütuste asendamine ja innovaatiliste energiatehnoloogiate väljatöötamine on kindlasti rahvusvahelise koostöö valdkond. Eesti tahab ja suudab olla siin võrdne partner,” lausus riigipea.

Maailma Energeetikanõukogu (World Energy Council ehk WEC) peaassamblee toimus Tallinnas 3. – 7. septembrini ja selle puhul kogunes Eestisse 450 valdkonna tippspetsialisti ja ettevõtete tippjuhti, kokku 95-st riigist. WEC on 1923. aastal asutatud ning arvukaid energeetikasektoreid ühendav suurim ja juhtiv ülemaailmne organisatsioon. WEC Eesti Rahvuskomitee asutati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Teaduste Akadeemia, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Energia AS ja AS Eesti Gaas poolt 16. juulil 2003.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 7. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee