In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Hollandi suursaadikuga
07.09.2006


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Hollandi Kuningriigi suursaadiku Henk van der Zwan'i, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti ja Hollandi suhted olnud läbi aastate väga head ja töised. ''Koostöö ja infovahetus on tihe nii kahepoolsete suhete kontekstis kui ka erinevates rahvusvahelistes küsimustes. Selline suhtlemine on sobilik kahele partnerriigile. Soovime seda hoida ning leida uusi võimalusi kontaktide intensiivistamiseks,'' lausus riigipea.

President Rüütel märkis ka, et majanduskoostöö Eesti ja Hollandi vahel on arenenud pidevalt tõusvas joones ja kaubavahetuse maht on aasta-aastalt suurenenud. ''Ent me näeme avaraid võimalusi veel meretranspordi- ja transiidi, sadamate ja laevaehituse, samuti kõrgtehnoloogia valdkonnas. Eesti on huvitatud ka turismialasest koostööst, eelkõige Hollandi turistide vastuvõtmisest,'' lisas Vabariigi President.

Hollandi suursaadik kinnitas Hollandi huvi töötada koos Eestiga rahvusvahelistes organisatsioonides ning oma soovi aidata kaasa Eesti ja Hollandi kahepoolsete suhete arendamisele.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 7. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee