In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President võttis vastu Eesti Vabariigi suursaadikud
06.09.2006


Vabariigi President võttis täna presidendi kantselei roosiaias vastu Eesti Vabariigi suursaadikud välisriikides.

Sel puhul peetud kõnes rõhutas president Rüütel: Eesti tegi oma valikud 1990-ndate alguses ja nüüd, kui oleme juba ligi kaks ja pool aastat Euroopa Liidu ja NATO liikmesriik, võime väita, et need valikud on toonud meile edu ning rahva toetus nendele püsib kõrge.

“Hetkel on Eesti tähtsamad ülesanded ühinemine euroala ja Schengeni õigusruumiga ning Euroopa Liidu põhiseadusliku leppega seonduv. Samuti on olulised Eesti jätkuv osalemine rahvusvahelistel missioonidel ja arengukoostöö,” lausus riigipea.

Vabariigi President toonitas, et kuigi valimiseelses retoorikas on mängitud ka väidetega võimalikust pöördest, peab Eesti välispoliitiline kurss jääma endiseks ning et saadikud peaksid seda sõnumit edastama ka Eesti partnerriikidele. “Eesti ei astu kõrvale ega tagasi seniselt põhikursilt. Meie riigi välispoliitika peab edasi arenema nii laiuti välisesinduste võrgu tugevdamise näol kui ka süvitsi, täites jätkuvalt kohustusi meie partnerite ees ja arendades suhteid kõigis valdkondades poliitikast ja majandusest kuni kultuuri ja hariduseni,” sõnas riigipea.

President Rüütel tänas diplomaatiliste esinduste juhte nende asendamatu tööpanuse eest Eesti riigi esindamisel, kinnitades et koostöö nendega on olnud tihe ja inimlikult väga meeldiv.

Välisminister Urmas Paet tänas omalt poolt riigipead senise koostöö eest. Minister rõhutas presidendi, riigikogu, valitsuse ja sealhulgas välisministeeriumi vahelise edasise koostöö tähtsust Eesti ees seisvate välispoliitiliste eesmärkide kujundamisel ja elluviimisel ning toonitas Eesti välispoliitika järjepidevuse hoidmise olulisust.

President Rüütel arutas suursaadikutega aktuaalseid välispoliitilisi küsimusi ning tutvustas neile ühtlasi oma täpsemaid seisukohti selles valdkonnas.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 6. septembril 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee