In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Raplamaad
05.08.2006


President Rüütel käis Kohilas 23. juunil taasavatud Eesti vabadusvõitluste mälestussamba juures.President Rüütel oli täna töövisiidil Raplamaal, kus ta osales rahvusvahelise puusümpoosioni “Varbola Puu” pidulikul lõpetamisel Varbola linnuses ja külastas kohalikke ettevõtteid.

Hommikul kohtus riigipea Rapla maavanema Tõnis Blanki, Kohila vallavanema Hillar Kalmeti ja volikogu esimehe Kalle Talvistega, kellega arutati Kohila tulevikuväljavaateid ning muresid. Vabariigi President avaldas heameelt, et Kohila valda tuleb mitmeid uusi ettevõtteid ja tööpuudus on väike, kuid lisas, et uute ettevõtete rajamisel tuleb kindlasti pöörata tähelepanu ka võimalikele keskkonnamõjudele.

President Rüütel tutvus Kohila uue vallamaja ja staadioniga ning käis 23. juunil taasavatud Eesti vabadusvõitluste mälestussamba juures.

Järgmiseks külastas Vabariigi President Kohilas peatselt avatavaid vineeriettevõtet AS Baltic Panel Group ja Tallinna Pesumaja Kohila filiaali.

Ennelõunal kohtus riigipea veel Tohisoo mõisas Raplamaa omavalitsusjuhtidega, kes tutvustasid lähemalt Raplamaad ja sealsete valdade omapära. Pikemalt arutati tööjõupuuduse küsimust. President Rüütli sõnul on tööjõupuudus tõsine probleem igal pool Eestis ja lisaks sündimuse tõstmisele on väga oluline luua kõigile võimalused leida sobivat tööd oma kodukohas.

Pärastlõunal osales president Rüütel X rahvusvahelise puusümpoosioni “Varbola Puu” pidulikul lõpetamisel Varbola linnuses. Riigipea rääkis oma sõnavõtus metsa kasutamise ja kaitsmise ajaloost Eestis ning avaldas heameelt, et juba 10. aastat toimub selline üritus, mis väärtustab puitu ja annab sellele uue vormi ja mõtte.

Vabariigi President külastab veel Kuusiku põllumajandusparki ja teaduskeskust ning istutab tamme Kehtna mõisa parki, kuhu on tammed istutanud ka Lennart Meri ja Konstantin Päts.

Homme, 6. augustil osaleb president Rüütel Läänemaa liikumisharrastuse koostöölepingu allkirjastamise tseremoonial Haapsalu Staadionil ning Läänemaa tervisejooksu võitjate autasustamisel. Riigipea külastab ka Risti põhikooli uut võimlat.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 5. augustil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee