In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab Šotimaale kohtuma kuninganna Elizabeth II-ga
30.06.2006


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad pühapäeval, 2. juulil visiidile Suurbritanniasse, et kohtuda Ühendkuningriigi riigipea, Tema Majesteet Elizabeth II-ga ning külastada Šotimaad.

Pühapäeva õhtul saabub presidendipaar Londoni kaudu Edinburghi.

Esmaspäeval, 3. juulil külastab president Rüütel Edinburghi lossi, Glenkinchie viskitehast ja Stobshiels Mainsi lambafarmi ning kohtub kohalike ärimeestega. Eesti riigipead saadab Šoti keskkonna- ja maa-arendusminister Ross Finnie. Õhtul on presidendipaari ajakavas külaskäik Šoti Parlamendihoonesse ning kohtumine parlamendi eesistuja George Reid'iga, kes koos abikaasaga korraldab Eesti riigipea ja proua Ingrid Rüütli auks õhtusöögi. Samuti kohtub Vabariigi President Eesti kogukonnaga Šotimaal, mida juhib sotsioloogiadoktor Pille Petersoo.

Proua Ingrid Rüütel külastab esmaspäeval eriprogrammi raames Wishaw' raamatukogu ning avab seal Endel Grensmanni fotonäituse ''Linnu Eesti''. Proua Rüütel tutvub ka Kelvingrove'i Kunstimuuseumi ja Rahvusliku Torupillikeskusega ning kohtub Glasgow' linnapea Liz Cameron'iga. Pärastlõunal väisab proua Rüütel veel Kuninglikku Muusika- ja Teatriakadeemiat ning kohtub sealsete akadeemikute ja tudengitega.

Teisipäeval, 4. juulil kohtub Vabariigi President Šotimaa Esimese ministri Jack McConnell'iga. Seejärel suundub presidendipaar Holyroodhouse'i paleesse, kus toimub Tema Majesteet kuninganna Elizabeth II audients. President Rüütel annab intervjuu BBC-le ning lendab Edinburghist Londoni kaudu hilisõhtuks tagasi Eestisse.

Vabariigi President valmistab visiidiga ette Tema Majesteedi kuninganna Elizabeth II ja Edinburghi hertsogi riigivisiiti Eestisse, mis toimub käesoleva aasta oktoobris president Rüütli kutsel. Tegu on ajaloolise visiidiga - Suurbritannia riigipea külastab Eestit esmakordselt.

Eesti riigipead saadab visiidil Šotimaale Eesti Vabariigi suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigis Margus Laidre.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 30. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee