In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Armeenia suursaadikuga
29.06.2006


President Arnold Rüütel võttis vastu Armeenia Vabariigi suursaadiku Ashot Galoyani, kes esitas oma volikirja.President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Armeenia Vabariigi suursaadiku Ashot Galoyani, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul ühendavad Eestit Armeeniaga järjepidevad pikaaegse ajalooga kultuurisidemed. ''Lisaks ühendavad meid sarnased põhimõtted ja eesmärgid, mis loovad hea aluse mõtlemaks sellele, kuidas koos kaasa aidata parema ja turvalisema tuleviku kujundamisele. Eesti hindab kõrgelt Armeenia püüdlusi Euroopa integratsiooni suunal. Oleme selle tee ise hiljuti läbinud ning valmis jagama teiega oma kogemusi,'' sõnas riigipea.

President Rüütel märkis ka, et Eesti hindab väga kõrgelt Euroopa Liidu aktiivset Lõuna-Kaukaasia poliitikat, mis annab naabruspoliitikale konkreetsemad raamid ja tõhustab majanduse arendamist piirkonnas tervikuna. ''Armeenia geograafiline asend annab teile hea võimaluse aktiivseks osalemiseks transiidi ja kaubavahetuse korraldamises. Oleme huvitatud kahe riigi vaheliste majanduskontaktide tihendamisest, mis seni on olnud tagasihoidlikud, kuid kindlasti on suhete arendamisel arenguruumi,'' lisas Vabariigi President.

Suursaadik Galoyani sõnul peab Armeenia ennast osaks Euroopast. ''Inimesed Armeenias usuvad avatud uste ja piiridega Euroopasse, kus austatakse inimõigusi ja rahvaste valikuvabadust. Usun kindlalt, et selles on Eesti meile tugev partner. Soovin väga tuua uutes geopoliitilistes tingimustes Armeenia-Eesti suhted uuele tasandile ja tugevdada meie kahepoolset koostööd. Armeenia on optimistlik meie kahe riigi ning Läänemere ja Musta mere regiooni vaheliste suhete tulevikuväljavaadete osas,'' kõneles Armeenia suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 29. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee