In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tänas Leedu Vabariigi suursaadikut
28.06.2006


Leedu Vabariigi suursaadik Antanas Vinkus tegi täna Kadriorus lahkumisvisiidi president Arnold Rüütlile, kes tänas suursaadikut tema panuse eest oma kodumaa tutvustamisel Eestis ning riikidevaheliste kontaktide mitmekesistamisel.

President Rüütel leidis, et Eesti ja Leedu vahelised suhted on sisukad ja töised, nagu kahe hea partneri vahel loomulik ning et saadiku ligi neli aastat kestnud ametiaja jooksul on riikide vahelised suhted saanud uusi täiendavaid värvinguid. ''Teie Eestis töötamise ajal on Euroopas toimunud suuri muutusi. Koos võime me meenutada aegu, mil nii Eesti kui Leedu astusid vastutusrikkaid samme Euroopa Liidu ja NATO suunas, mille liikmeteks oleme me tänaseks juba olnud üle kahe aasta. Mul on siiralt hea meel, et Eesti ja Leedu käisid seda teed koos. Iga üksiku Balti riigi edu on ka teiste edu. Ja nii, üksteist toetades, peaksime omavahelisi suhteid nägema ka tulevikus, palju suuremas ja mitmekülgsemas raamistikus,'' lausus riigipea.

Vabariigi Presidendi hinnangul on suursaadik Vinkus teinud ära suure ja tulemusliku töö selleks, et Leedumaad eestlastele paremini tutvustada. ''Tänu Teie aktiivsele tööle on toimunud arvukalt vastastikuseid kõrgetasemelisi visiite. Aktiivne kultuurivahetus Eesti ja Leedu vahel, kahe rahva loomeinimeste sagedased kontaktid on olnud üks Teie lemmikvaldkondi. Olen veendunud, et kultuurivahetusel on etendada oluline osa rahvustevahelisel suhtlemisel, kus kohtuvad küll erinevad hoiakud, kuid mille käigus tekib mõistmine ja arusaamine. Seetõttu on seda tööd tarvis kindlasti jätkata,'' ütles Eesti riigipea.

President Rüütel palus edasi anda tervitused Leedu presidendile hr Valdas Adamkusele, kellega Eesti riigipea on sageli kohtunud ja palju vestelnud.

Leedu suursaadik tänas Vabariigi Presidenti talle osutatud au eest, samuti Eesti riigipea isikliku panuse eest kahe riigi suhete edendamisse. Suursaadik Vinkuse sõnul on tema jaoks olnud suur õnn töötada Eestis, tihedas koostöös president Rüütliga, ning et Eesti jääb alatiseks tema südamesse.

Suursaadiku teenete tunnustuseks andis president Rüütel talle Maarjamaa Risti I klassi ordeni.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 28. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee