In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Homme lõpeb noorte esseekonkurss “Kuidas olla eestlane 21. sajandil”
09.06.2006


Laupäeval, 10. juunil lõpeb auhindade piduliku kätteandmisega noorte esseekonkurss “Kuidas olla eestlane 21. sajandil”, mille patroon ja korraldaja on proua Ingrid Rüütel.

Esseekonkursi auhindade kätteandmine toimub laupäeval kell 14.00 Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumi saalis (Vanemuise 42).

Avasõnad lausub Eesti Klubi juhatuse esimees Andrus Helenurm. Esseevõistluse ideest ja tulemustest annab ülevaate proua Ingrid Rüütel, kes juhtis ka žürii tööd. Noorema vanuserühma töödest kõneleb žürii nimel ajakirja “Hea laps” peatoimetaja Leelo Tungal, keskmise vanuserühma töödest Tartu Ülikooli professor Reet Vääri. Vanema vanuserühma töödest räägivad kirjanik Lehte Hainsalu ja psühholoog Avo-Rein Tereping. Lõpusõnadega esineb kirjanik Hando Runnel.

Eriauhinna on esseevõistlusele välja pannud Keskkonnaministeerium, Reformierakond, Eestimaa Rahvaliit ja Eesti Rahvuslik Folkloorinõukogu. Muusikat teeb tseremoonial Tartu Kunstigümnaasiumi rahvamuusikaansambel “Jöru ja sõbrad” Marju Varblase juhendamisel.

Noorte esseevõistluse “Kuidas olla eestlane 21. sajandil” kuulutas välja Eesti Klubi, soovides selle võistlusega innustada laste ja noorte soovi elada omal kodumaal ausa, edasipüüdliku ning ühiskondlikult aktiivse inimese ja kodanikuna, kellele on olulised rahvuskultuur ja rahvuslikud väärtused. Konkursile laekus 183 tööd, mille üldist taset hindas žürii kõrgeks.

Võistlus toimus kolmes vanusegrupis: põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning kõrgkooliealistele kuni 25-aastastele noortele. Igas vanusegrupis antakse peale esimese, teise ja kolmanda auhinna välja ka ergutusauhinnad, sellele lisaks on ka eriauhinnad.

Esseevõistluse tulemused täpsemalt: www.eestiklubi.ee.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 9. juunil 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee