In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Hollandi Esindajatekoja spiikriga
29.05.2006


President Arnold Rüütel kohtumas Hollandi Kuningriigi Esindajatekoja spiikri Frans W. Weisglasiga.President Rüütel kohtus täna Kadriorus Hollandi Kuningriigi Esindajatekoja spiikri Frans W. Weisglasiga.

President Rüütel märkis, et Eesti ja Hollandi kahepoolsed suhted on väga head ning koostöö Beneluxi riikide raames on samuti olnud väga edukas. Eesti riigipea leidis, et veel üheks mõeldavaks võimaluseks oleks koostöö sadamalinnade vahel, et vahendada Aasia kaupu Lääne-Euroopa turule. Hollandi Esindajatekoja spiiker nõustus selle seisukohaga ning kinnitas, et Tallinnal ja Rotterdamil oleks selles küsimuses palju õigem koostööd teha kui omavahel võistelda.

Kohtumisel arutati veel Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe küsimust, Euroopa ühise välispoliitika väljaarendamist ning Euroopa Liidu edasist laienemist. Vabariigi President avaldas toetust Euroopa Liidu edasisele laienemisele ning leidis, et sellega näitaks Euroopa head eeskuju ülejäänud maailmale. Spiiker Weisglas nõustus ning lisas, et samuti on oluline aidata kaasa naaberriikide demokratiseerumisele ühiste koostööprojektide kaudu.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 29. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee