In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Serbia ja Montenegro välisministriga
25.05.2006


President Arnold Rüütel kohtus Serbia ja Montenegro välisministri Vuk Drašković’iga.President Rüütel kohtus täna Kadriorus Serbia ja Montenegro välisministri Vuk Drašković’iga.

Kohtumisel tutvustas välisminister olukorda oma riigis, sealhulgas pühapäeval toimunud Montenegro iseseisvusreferendumi järgset tegevuskava ning Serbia seisukohti Kosovo piirkonna tuleviku osas. Vuk Drašković palus Eesti kaasabi koostöö süvendamisel Euroopa Liiduga, sealhulgas viisarežiimi lihtsustamiseks Serbia kodanikele ning Serbia noortele õppimisvõimaluste saamiseks Euroopa ülikoolidesse.

Välisminister Drašković’i sõnul pole serblaste ja montenegrolaste vahel pingeid rahvussuhetes olnudki, küll aga püsivad kõrgel pinged serblaste ja albaanlaste vahel Kosovos. “Tean ka Eesti 20. sajandi ajalootraagikat. Nii Eesti kui Serbia on sama, bolševistliku ideoloogia ohvrid, ümberrahvastumisprotsess Kosovos on sama ideoloogia tulemus,” ütles Drašković.

Vabariigi President ütles, et Eesti toetab Serbia integreerumist nii NATO-sse kui Euroopa Liitu. “Euroopa, kus nii Balti kui Balkani riigid on suutnud ennast realiseerida ja oma hääle kuuldavaks teha, saab olla eeskujuks kogu maailmale,” ütles president Rüütel.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond
Kadriorus 25. mail 2006


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee